Zábava a nočný život v Chorvátsku

0

Mnohí z Vás chodia každoročne na dovolenku do neďalekého Chorvátska. Či už si idete oddýchnuť od celoročného stresu alebo sa idete poriadne zabaviť, v tejto krajine sa nájde niečo pre každého. A práve pre tých, ktorí do Chorvátska chodia vyhľadávať zábavu a vzrušenie máme dnes pripravený článok, v ktorom Vám bližšie popíšeme prečo je Chorvátsko také skvelé a aj to, kde môžete zažiť nezabudnuteľnú dovolenku.

Ak by ste sa niekoho spýtali, či sú zábava a nočný život v Chorvátsku úžasné, určite by ste dostali jednoznačnú kladnú odpoveď. Pivo je tu lacné, barmani miešajú najchutnejšie koktaily a DJi Vám hrajú najnovšiu hudbu všetkých žánrov – rock, pop, jazz, elektronická hudba atď.

Samozrejme, dá sa aj celý večer preležať na izbe a liečiť sa zo spáleného tela po celom dni strávenom na pláži. Avšak nemusíte to robiť – existuje mnoho miest, ktoré môžete preskúmať práve v nočnom Chorvátsku. Írske kluby, divoké party, koktailové bary, rockové kluby či rôzne diskotéky – a to sme iba na začiatku. Nočný život vo veľkých mestách ako Zahreb, Split, Rijeka či Zadar je vždy v plnom prúde! A počas leta ani nehovoriac. Obyvatelia miest, ktorí cez zimu pracovali miera na ostrovy, kde to potom doslova exploduje zábavou a akciami! V nasledujúcich riadkoch Vám prinášame sprievodcu najlepším nočným životom podľa chorvátskych regiónov.

Zahreb

Toto je miesto, kde nájdete ten najširší výber pre nočný život – od miestnych krčmičiek až po obrovské a divoké diskotéky. Ak hľadáte nejaký bar alebo klub, kde môžete popíjať drinky, určite navštívte bar Zabac, Cafe Flores alebo krčmu Bulldog. Pokiaľ ide o miestnu atmosféru, celkovo je v týchto kluboch uvoľnená a príjemná.

Zahreb

Istria

Aj napriek tomu, že aj v samotnej Istrii sa nachádzajú skvelé bary a kluby, najlepší nočný život zažijete na Pule – avšak v tom prípade musíte opustiť mesto. V samotnej Pule sa určite oplatí navštíviť klub Aruba. V tomto klube si počas dňa môžete dať chutnú kávu a večer tu naopak môžete zažiť skvelú diskotéku až do rána. Ďalším skvelým klubom je Rock Club Uljanek, kde Vám skvelú hudbu zahrajú DJi. A napokon nezabudnite ani na Monte Serpente – miesto, kde sa je diskotéka, party a rôzne akcie takmer každú noc.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kvarner

Nočný život v Kvarneri je tak skvelý, že mnoho obyvateľov Zahrebu ide k moru len preto, aby si tu zažili poriadnu party. Dve najlepšie miesta na zábavu sú Rijeka – skvelé miestne krčmy aj mimo sezóny a taktiež Novalja na ostrove Pag – divoké, letné party na pláži v sprievode skvelej elektronickej hudby.

Zadar

Dobrodružstvo, dynamika a akcie – to všetko zažijete v Zadari, ak sa večer tomto meste rozhodnete vyraziť si. Navyše väčšina z najlepších miestnych klubov sa nachádza práve v historickom centre mesta. Neváhajte a vyrazte si do klubov ako Arsenal, The Garden, Gotham či Maya Pub. Ani jeden z týchto skvelých klubov Vás určite nesklame.

Zadar

Split

Opálení a dobre vyzerajúci obyvatelia Splitu si to naplno užívajú na miestnych diskotékach. V tomto meste zábavy nájdete všetko, čo od divokej letnej noci očakávate. Tie najlepšie kluby nájdete na v Starom Meste – Po Bota, Ghetto Club, Red Room či Imperium. Neďaleko na východ od mesta sa taktiež nachádza miesto so skvelými klubmi menom Bacvice. Tam rovnako nájdete úžasné kluby, ktoré Vás svojou zábavou nesklamú – Tropic Club, Zbirac alebo Vanilla Club.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hvar

Hvar je miesto, ktoré vďaka svojim divokým party priťahuje ľudí z celého sveta – vrátane dvoch sestier Hiltonových! Bezpodmienečne je to najlepšie miesto na nočný život po celom Jadrane. Vychutnajte si skvelé drinky a nápoje v nádherných kaviarňach pri prístave. Centrom tejto prístavnej scény je sa nazýva Carpe Diem. Neďaleko od neho nájdete Hula-Hula Bar, kde taktiež môžete popíjať skvelé tropické koktaily.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dubrovník

V tomto meste sa nachádzajú aj bežné diskotéky a kluby, ale oveľa viac tam nájdete miest, ktoré sú skôr nóbl. Je predsa skvelé, ak môžete len tak sedieť, popíjať kávu a pozerať na sa na staroveké kamene osvetľované blikajúcim svetlom. Každý si v tomto meste príde na svoje pretože sa tam nachádza niekoľko rôznych druhov barov – romantické bary (Cave Bar More), írske bary (Karaka), koktailové bary (Nonenina Cocktail Bar), hudobné bary (Troubadur), ľadové bary (Onofrio Ice Bar) a taktiež miestne bary (Africa, Casablanca). Na diskotéku si môžete ísť zatancovať na miesta ako Latino Club Fuego, Night Club Platanus alebo Lazareti.

Dubrovnik

Komentáre

komentáre

About Author

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku