VIDEO: Rím si zamilujete. Toto mesto je srdcová záležitosť!

0

Je to jednoduché. Zbaľte si náhradné tričko, hotovosť, bedeker a užite Rím v plnej paráde. Aj keď len na víkend. Veď vrátiť sa viete kedykoľvek!

Hlavné mesto Talianska a regiónu Lazio, Rím, je pre Slováka dostupnejšie ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Do jedného z najromantickejších miest sveta lieta priamo z Bratislavy nízkonákladovka za doslova smiešne ceny. Prečo sa teda nevybrať na potulky uličkami mesta, ktoré v histórií zohralo naozaj dôležitú úlohu?

História, perfektná talianska gastronómia, Vatikán alebo len bezcieľne relaxačné túlanie sa uličkami. K tomu vždy fantastické espreso a cítite sa ako znovu zrodený. Našim tipom je vybrať sa z rušného centra do neďalekých štvrtí. Reštaurácie tu ponúkajú neskutočne chutné jedlo za veľmi príjemné peniaze. A ako bonus dostanete zadarmo perfektný zážitok. Veď kde inde si vychutnáte pizzu alebo cestoviny na ošarpaných stoličkách, pri nestabilnom stolíku, na ulici, ktorá je vyložená krivými mačacími hlavami? Okolo sa budú preháňať deti vracajúce sa z neďalekej základnej školy a miestna staršina sa bude trochu čudovať, čo vás do odľahlejších uličiek zavialo. No aj napriek tomu vás s úsmevom na tvári pozdravia. Keby len tušili, že to čo je pre nich denno denná obyčaj, môže byť pre iných hajlajt návštevy Ríma.

TIP: Rím vás donúti navštíviť nie len jedenkrát

Milujete párty? Dokonca tie na vyššej úrovni? V Ríme nie je problém. Žúrovať v hollywoodskom štýle sa dá aj tu. Dávajte si však pozor na predpísaný dress code a pripravte sa na to, že párty vášho života sa vám do pamäte zapíše hneď dvakrát. Ako neskutočný zážitok, ale aj ako jedno z najdrahších dobrodružstiev, aké ste kedy zažili.

Autorom videa je Oliver Astrologo. Ak sa vám jeho práca páči, rozhodne ho sledujte na Instagrame. 

zdroj: vimeo.com foto: reprofoto vimeo.com

Komentáre

komentáre

About Author

Rád objavujem nové miesta, krajiny. Život je najkrajší, keď odchádzam. Keď som na ceste späť? Radšej premýšľam na ďalším odchodom.

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku