Typické drinky európskych krajín

0

Cestujete do zahraničia alebo sa chystáte na dovolenku niekam po Európe? Chceli by ste ochutnať typické drinky rozličných krajín Európy? Ak áno, tak tento článok je presne pre Vás! Vychutnajte si skvelé drinky, ktoré sú symbolom rozličných krajín. Vypite si ich spolu s priateľmi a nezabudnite – hlavne zodpovedne!

Španielsko – Sangria

Povedzte „Na zdravie!“ ako miestni „Salud!“

Percento alkoholu: 3,70%

Bežná cena: 3 – 5€

Ak sú býčie zápasy pre Vás to pravé orechové, navštívite Španielsko a ochutnajte ich typický drink Sangria! Tento nápoj je vyrobený z báze červeného vína a je sladený nakrájaným ovocím, cukrom a malým množstvom brandy. Po tomto nápoji budete mať pocit, ako by ste bolo na nejakom tropickom ostrove. História nápoja Sangria siaha až do roku 200 pred našim letopočtom, keď ho do Španielska priviezli Rimania. V dobrej španielskej klíme sa dobre rodilo červené hrozno a tak vznikol červeno-vinný punč. Je tak pomenovaný na základe jeho podobnosti s farbou krvi – „sangre“ znamená v španielčine krv.

+ápanielsko

Spojené Kráľovstvo – Pimm’s Cup

Povedzte „Na zdravie!“ ako miestni „Cheers!“

Percento alkoholu: 25%

Bežná cena: £6

Chcete vedieť, aký nápoj je vhodný pre kráľovnú? Nie čaj, ale Pimm’s Cup! Tento likér založený na džine sa na scéne prvýkrát objavil v roku 1823, keď majiteľ baru James Pimm ponúkal svojim zákazníkom nápoj na podporu trávenia. Napokon sa však tento likér uchytil a išiel do veľkovýroby. V súčasnosti je tento nápoj spájaný s tradičnými anglickými letnými udalosťami, ako je napríklad Wimbledon. Tento skvelý nápoj môžete piť v tzv. „anglickom štýle“ – zmiešaný s limonádou a niekedy aj s nakrájaným ovocím.

Spojen+ę kr+í¦żovstvo

Nemecko – Schnapps

Povedzte „Na zdravie“ ako miestni „Prost!“ alebo „ Zum Woh!“

Percento alkoholu: 15 – 50%

Bežná cena: 8 – 10€

Aj keď Nemecko poznáme vďaka udalosti Oktoberfest a jej veľkému množstvu piva, táto krajina je tiež známa pre miestne pálenky. Tento likér zvaný „Schnapps“ bol prvýkrát objavený v 16. storočí, keď mnísi študovali jeho využitie v medicíne. V preklade z nemčiny znamená „sústo“. V súčasnosti sa táto pálenka pestuje v Nemecku a destiluje sa z kvasených plodov jablka, hrušky, čerešne a slivky. Ak zamierite do Nemecka a nebudete mať chuť na miestne pivo, určite ochutnajte miestnu pálenku!

Francúzsko – Pastis

Povedzte „Na zdravie“ ako miestni „Sante!“ alebo „A la Votre!“

Percento alkoholu: 40%

Bežná cena: 6€

Francúzsko je všeobecne známe vďaka jeho početným vinným odrodám, ale táto krajina je tiež domovom pre anízom ochutený likér zvaný „Pastis“. Tento nápoj bol vytvorený v dôsledku zákazu nápojov s viac ako 16% alkoholu. Nahradil tak absint – najpodobnejšie ochutený likér. Aj keď je tento nápoj spájaný práve s absintom, každý z týchto dvoch nápojov má svoju vlastnú chuť a je destilovaný z rôznych surovín. „Pastis“ sa zvyčajne poje čistý bez prímesí – s výnimkou vody.

Franc+¦zsko

Taliansko – Limoncello

Povedzte „Na zdravie!“ ako miestni „Salute!“ alebo „Cin Cin!“

Percento alkoholu: 32%

Bežná cena: 2€

Predstavte si samých seba, ako sedíte na pláži, sledujete vychádzajúce hviezdy a popíjate si „limonádu pre dospelých“. Znie to skvelé, však? A okrem toho to je aj na 100% reálne! „Limoncello“ – citrónový likér alebo tiež známy ako „slnečné víno“ pochádza z talianskeho pobrežie Amalfi a vyrába sa máčaním citrónovej kôry, z cukru a štipky alkoholu. Pre tento nápoj existuje množstvo príbehov o jeho pôvode, ale všetky sa točia okolo roku 1900. Tento skvelý likér sa zvyčajne podáva chladený ako „čistidlo“ pred jedlom alebo nápoj po jedení určený na trávenie. Podáva sa v malom keramickom pohári.

Taliansko

Grécko – Ouzo

Povedzte „Na zdravie“ ako miestni „Yamas!“ alebo „Geia Mas!“

Percento alkoholu: 96%

Bežná cena: 4,50 – 6€

Aj keď Gréci nie sú považovaní za „pijakov“, predsa sa tu len nájdu nejaké skvelé nápoje. Jeden z najuznávanejších nápojov gréckej kultúry je anízom ochutený likér zvaný „Ouzo“. Počiatky tohto nápoja siahajú až do 14. storočia. Moderný nápoj „Ouzo“ si svoju popularitu získal počas gréckej nezávislosti a zákazom absintu v 19. a 20. storočí. Nápoj sa zvyčajne mieša do pohára s vodou alebo ho môžete vypiť aj rovno z pohára bez vody. Skúsenosti ľudí hovoria, že tento nápoj by ste mali piť popri jedení morských plodov – vraj preto, aby ste zvládli silné percento alkoholu nachádzajúce sa v tomto skvelom nápoji.

Gr+ęcko

Komentáre

komentáre

About Author

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku