Transsibírska magistrála: Životný vlakový zážitok!

0

Milovníci cestovania pri slovách Transsibírska magistrála povedia jediné: Áno, je to môj sen!

Všetci číhame na lacné letenky, tlačíme sa poskladaní v nepohodlných sedadlách lietadiel a križujeme najrôznejšie krajiny bez toho, aby sme z nich čokoľvek videli. Vzdialenosť medzi bodom A a bodom B chceme prekonať čo najrýchlejšie. Ibaže tým popierame princípy cestovania. Nebudeme však zbytočne filozofovať. Nemôžme však nespomenúť, že dnes nemoderné cestovanie vlakom, je ten spôsob, ktorý cestovanie podporuje v celej jeho kráse!

Transsibírska magistrála je hlavnou dopravnou tepnou Ruska.

Možno aj preto sa Transsibírska magistrála nazýva snom cestovateľov. Najdlhšia nepretržitá železničná trať sveta má dĺžku 9 288 kilometrov. Vlak vychádza z Moskvy a cieľovú destináciu má vo Vladivostoku. Legendárny Vlak č. 2 sa na svoju púť vyberá každý druhý deň a nasledujúci týždeň, teda sedem dní, križuje tundru, tajgu a stepné oblasti. Popri trati je 89 miest, pretne 16 veľkých riek a na 1 777 kilometri cestujúci obdivujú obelisk na hranici Európy a Ázie.

transsibírska magistrála

Trasa Transsibírskej magistrály.

Je však zbytočné tento životný zážitok opisovať slovami. Najlepšie bude ak sa zbalíte a kúpite lístok. Prípadne si pozriete video, ktoré vám viac ako navnadí.

zdroj: matadornetwork.com, wikipedia.sk foto: transsibirskamagistrala.cz, cestovani.idnes.cz

Komentáre

komentáre

About Author

Rád objavujem nové miesta, krajiny. Život je najkrajší, keď odchádzam. Keď som na ceste späť? Radšej premýšľam na ďalším odchodom.

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku