Prírodné vodné plochy, v ktorých kúpanie sa je väčší zážitok ako luxusný wellness!

0

Tohtoročná zimná sezóna vnucuje pocit, že kúpanie sa v prírode príde skôr ako kedykoľvek predtým. Preto sme pre vás vybrali najzaujímavejšie prírodné vodné plochy v Európe. Zaradíte niektorý z našich tipov do vášho letného must have listu?

Linhope Spout, rieka Breamish, Northumberland, Anglicko

Prírodné vodné plochy
Kaskáda Linhope má jednu malú nevýhodu. Kým sa k nej dostanete slušne sa prejdete. Avšak vodopádik stojí rozhodne za to! Voda tu padá do jazierka, ktoré pripomína dokonalý bazén. Budete mať pocit, že je bezodný. Rímsa, z ktorej sa dá skákať priamo do čírej vody je vo výške približne 1,8 metra.

Lac d’llay, Jura, Francúzsko

Prírodné vodné plochy
Francúzska obec Ilay sa nachádza v blízkosti systému prírodných jazier. Relatívne nepoznané a veľmi pokojné je celé okolie. Jazerá sú dokonalé na kúpanie. Lac d’llay je najväčšie jazero a zároveň najplytkejšie, vďaka čomu má príjemne teplú vodu. Istotne tiež oceníte lúku, ktorá sa ťahá až k pláži jazera. Ak ráno zvyknete vstávať skôr jazerá vás dostanú atmosférou. Sú totiž zahalené do mystickej hmly. Neďaleké Lac de Narlay ponúka miesto na skákanie do vody. Tiež sa tu nachádza kemp.

Walchensee near Kochel, Bavorské Alpy, Nemecko

Prírodné vodné plochy
Bavorsko okrem výdatných mäsových výrobkov a litrov piva ponúka aj množstvo jazier. Ich výnimočnosť je v tom, že sú prevažne v horách. Južne od Mníchova je ten správny smer. Ak by zatúžili po perle regiónu vyberte sa k Walchensee poblíž Kochel. V lete je tu až tridsať stupňov, stále sme v horách, a jazero je doslova magnet na slnko. Najčistejšie jazero s nádherne tyrkysovým sfarbením, takmer po celom obvode perfektné pláže a tajný ostrov je trojkombinácia, ktorá dostane snáď každého.

Waterfall Woods, Brecon Beacons, Wales

Prírodné vodné plochy
Predstavte si doslova rozprávkový les. Farebné lístie, papraď a chýbať nemôže ani nádherný mach. Čo v tomto rozprávkovom gýči chýba? Snáď len zvuk padajúcej vody rozliehajúci sa okolím. Idete za ním. Až k polooblúkovému vodopádiku s lesným jazierkom. Kam sa pozriete tam mini dúhy. Scénka z detskej rozprávkovej knižky nie je vymyslená. Je to veľmi príjemná realita. Stačí si dokráčať niečo málo cez tri kilometre od penziónu The Angel Inn v dedinke Pontneddfechan.

Fairy Pools, Glen Brittle Skye, Škótsko

Fairy Pools, Glen Brittle Skye, Škótsko
V pôvodnom keltskom jazyku Gaelic sa tieto vodopády nazývali Allt Coir’ a’ Mhadaidh. Doslova rozprávkové vodopády sú sfarbené do ružovo modrej. S pozadím vrcholkov Black Cuillins toto miesto pôsobí viac ako magicky. Voda je kryštálovo čistá. Milovníci adrenalínu si môžu skočiť zo šesť metrov vysokej skaly alebo podplávať oblúk zo skál. Aby ste toto malebné miesto našli a vychutnali jeho atmosféru choďte po značkách navádzajúcich na Glen Brittle.

Claverton Weir, River Avon, Somerset, Anglicko

Claverton Weir, River Avon, Somerset, Anglicko
Dlhá a kľukatá hať v malebnom prostredí lúk a lesov. Opäť raz rozprávkové prostredie. Iba približne päť kilometrov od mesta Bath. Môžete si zaplávať, čvachtať sa v plytčine alebo si užívať masáž padajúcou vodou z kaskád. Milovníci fauny tu môžu pozorovať rybárikov a volavky, pri zotmení svoje predvedú fosforeskujúce červy. Toto miesto má jedinečnú kempovaciu atmosféru. Avšak vyzerá to tak, že je celkom navštevované. Našli sme zopár fotiek, kde bolo ľudí viac než dosť.

Río Vero (Alquézar), Sierra de Guara, Španielsko

Prírodné vodné plochy
Toto miesto je hviezdou canyoningu európskych rozmerov. Rio Vero je pomerne dramatická rieka plná bazénov, šmykľaviek a vodopádov. Obrovskou výhodou je, že sa popri rieke ťahá turistický chodník. Ak teda aj nie ste fanúšik vodných športov, stále sa tu viete okúpať. Vysoké strmé steny sú posiate jaskynnými komorami. Údajne v nich žili ľudia, dnes sú to zväčša hniezda supov. Začiatok dobrodružstva je najčastejšie v starobylej dedine Alguézar a pokračuje sa roklinou proti prúdu.

Wastwater, Lake District, Anglicko

Prírodné vodné plochy
Strmé suťové svahy zvážajúce sa do najhlbšieho anglického jazera na pozadí s najvyššou tamojšou horou Scafall Pike. Môžete plávať naprieč jazerom alebo si užívať šplhanie po skalách priamo z vody. Štvrť jazier, ako sa toto miesto dá nazvať po Slovensky, dokonca nie je priveľmi ďaleko od civilizácie Po celodennom plahočení sa, alebo aj počs neho, si ľahko zaobstaráte správne vychladený polliter.

zdroj: cntraveller.com foto: wikipedia.com, blogspot.com, flickr.com

Komentáre

komentáre

About Author

Rád objavujem nové miesta, krajiny. Život je najkrajší, keď odchádzam. Keď som na ceste späť? Radšej premýšľam na ďalším odchodom.

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku