Najluxusnejšie hotelové reťazce na svete. Ktoré to sú?

0

Hotelov a  miest, ponúkajúcich ubytovanie pre vášnivých turistov i  top manažérov a  dokonca svetové celebrity, je na svete množstvo. Je všeobecne známym faktom, že tie sa klasifikujú hviezdičkami podľa rôznych kritérií. Niektoré z  nich sú však predsa len luxusnejšie ako tie ostatné a  svojimi izbami či službami dokážu skutočne vyraziť dych. Pozrime sa spoločne na tie najluxusnejšie hotelové reťazce sveta.

Sheraton

Reťazec hotelov Sheraton je vo vlastníctve Starwood Hotels & Resorts Worldwide. Od svojich skromných začiatkov v  roku 1937 a  svojho prvého hotela Stonehaven v  Springfielde prešiel dlhú cestu. V  súčasnosti zamestnáva približne 150 tisíc ľudí a  po celom svete má viac ako 400 luxusných hotelov. Sheraton ponúka bez rozdielu perfektné a  štandardizované služby, čo je vzhľadom k  počtu hotelov a  rôznym kultúrnym špecifikám jednotlivých krajín, skutočný úspech.

Kempinski

Hotely Kempinski S.A. sú najstaršou európskou značkou hotelových reťazcov, ktorá bola založená v  roku 1897. Ponúkajú iba prvotriednu kvalitu, čo dokazuje aj skutočnosť, že Kempinski ako značka disponuje iba jedným luxusným hotelovým reťazcom s  rovnakým názvom. Zamestnáva asi 20 tisíc ľudí a  jeho hotely sú rozmiestnené po Európe, Ázii, Afrike a Tichomorí. Dokonca Ciragan Palace Kempinski v  Istanbule je členom organizácie celosvetových historických hotelov.

Kempinski

Banyan Tree

Banyan Tree Holdings je v  súčasnosti názvom pre dva bývalé hotelové reťazce – Banyan Tree a  Angsana. Aj keď jeho hotely sa stále nachádzajú prevažne v  Ázii, podarilo sa mu preniknúť aj do Maroka a  Mexika. Ako značka je najznámejšou predovšetkým v  thajskom meste Phuket, keďže práve tam otvorili svoj prvý hotel. Okrem nadštandardnej úrovne kladie tento reťazec dôraz aj na ekologické a  kultúrne zážitky.

Mandarin Oriental

Mandarin Oriental Hotel Group je jedným z  najexkluzívnejších reťazcov, ktoré kladú dôraz na nezabudnuteľný luxus. V  jeho držbe je 29 päťhviezdičkových hotelov rozmiestnených v Ázii, Tichomorí, Európe, Blízkom Východe, Afrike a  Severnej Amerike. New York Mandarin Oriental s  priamym výhľadom na Central Park či päťhviezdičkový luxusný hotel v  Las Vegas hádam ani nemusíme predstavovať.

4.1.1

4.1.1

Aman

Podobne ako Banyan Tree, aj reťazec Aman začínal v  meste Phuket, kde vybudoval svoj prvý rezort – Amanpuri. Aman však nie je klasickým hotelovým reťazcom, pretože svoj primárny dôraz kladie na malé rezorty s  cca 50 izbami. Tento obchodný ťah sa ukázal byť úspešným a  lukratívnym. V  súčasnosti v  tomto odvetví na trhu nikto nerobí svoju prácu lepšie ako on. Svoje rezorty ponúka klientele naprieč Karibikom, USA, Európou, Áziou a Marokom.

Rosewood

Rosewood Hotels & Rezorts svoju hviezdnu dráhu odštartoval v  Dallase s  hotelom Mansion on Turtle Creek, ktorého brány sa prvýkrát otvorili v  roku 1980. Hotely a  rezorty tohto reťazca sú budované v  duchu výnimočnosti v  menšom množstve, aby svojim návštevníkom mohli ponúknuť jedinečné a  exkluzívne služby. Je samozrejmosťou, že každá nehnuteľnosť reťazca Rosewood je osobitá a  prepracovaná do najmenších detailov. V  súčasnosti pod jeho sieť spadá 18 hotelov v  desiatich rôznych krajinách . Okrem toho má naplánovaných ďalších 14, ktoré majú byť postavené do roku 2019.

Rosewood London

Rosewood London

The Peninsula

Reťazec The Peninsula, vo vlastníctve značky Hongkong & Šanghaj, kladie dôraz na okázalý luxus a  detailnosť, čo je zrejmé aj v  ich citlivom výbere miest pre svoje hotely po celom svete. V  súčasnosti teda môžeme jeho služby zakúsiť v  mestách ako Hongkong, Šanghaj, Tokio, New York, Beverly Hills, Chicago, Paríž, Bangkok a  Manila, no plánuje sa aj stavba v  Londýne a  Rangúne. Vôbec prvý hotel bol otvorený v  Hongkongu a  najnovší sa nachádza v  Paríži.

The Peninsula

Shangri-La

Značka hotelov a  rezortov Shangri-La ponúka ubytovanie pre vyššiu a  strednú triedu. Je to čínska spoločnosť, a  preto sa niet čomu diviť, že väčšina hotelov Shangri-La sa nachádza práve na čínskej pevnine (až 46). Celkovo však tento reťazec prevádzkuje 94 hotelov rozmiestnených v 20 rôznych krajinách, pričom ďalších viac ako 10 nových hotelov sa plánuje do troch rokov otvoriť.

Shangri-La

Park Hyatt

Hyatt Hotels Corporation spolupracuje s  mnohými ďalšími reťazcami ako napr. Grand Hyatt či Hyatt Regency. Park Hyatt sa však nachádza v  lukratívnejších mestách a  ponúka o  niečo exkluzívnejšie služby v  porovnaní s  Grand Hyatt. Na tento reťazec natrafíte na každom kontinente (samozrejme, okrem Antarktídy), no samotný Park Hyatt v  súčasnosti prevádzkuje iba 40 hotelov. Medzi niektoré z  vybraných lokalít patria Paríž, Moskva, Sydney, New York, Tokio a Buenos Aires.

Park Hyatt

Waldorf Astoria

Waldorf Astoria Hotels & Resorts je súčasťou značky Hilton Worldwide a  vystupuje ako jedna z  najznámejších a  najluxusnejších hotelových spoločností na svete. Aj napriek tomu, že tento reťazec bol založený iba v  roku 2007, už teraz je pravdepodobne najcennejším majetkom spoločnosti Hilton Worldwide. Najznámejší z  ich hotelov sídli  v New Yorku, no okrem toho prevádzkuje ďalších 24, z  ktorých všetky poskytujú iba prvotriednu kvalitu a služby.

Waldorf Astoria

InterContinental

InterContinental Hotels Group PLS sa môže pochváliť hotelmi každej triedy. Nájdete ich na každom kontinente a  ich celkový počet je až závratných 192! Riadenie tohto kolosálneho hotelového impéria nie je žiadna maličkosť, a  aj preto sa táto hotelová sieť dostala na náš zoznam najluxusnejších hotelových reťazcov.

InterContinental

Ritz-Carlton

Motto reťazca, ktoré znie: „Sme dámy a  páni slúžiaci dámam a  pánom.“, o  jeho štandardoch a  nárokoch na seba samých vypovedá skutočne veľa. V  súčasnosti prevádzkuje 91 hotelov v  29 krajinách. Ďalšie z  hotelov sú pripravované v  mestách Los Cabos (Mexiko), Káhira (Egypt), Tamuda Bay (Maroko) a Džidda (Saudská Arábia).

Ritz-Carlton

Four Seasons

Reťazec Four Seasons Hotels, Inc. bol vždy stelesnením luxusu, dobrej organizácie a  bezchybných služieb. Dosiahnutie vysokej úrovne v  týchto troch oblastiach skutočne nie je jednoduché. Väčšina hotelov zaradených do ich siete musela spĺňať požadované štandardy a  získať tak osobité povolenie. Práve tento fakt a  prevádzka 98 päťhviezdičkových hotelov po celom svete zapríčinila, že práve tento reťazec, pochádzajúci z  Toronta, dosiahol vrchol pomyseľného ľadovca najluxusnejších hotelových reťazcov sveta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Komentáre

komentáre

About Author

Človek, ktorý rád cestuje a spoznáva krásy sveta. Je zakladateľom portálu o cestovaní www.dobrodruh.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku