Najkrajšie vodopády sveta. Sú ako z rozprávky!

0

Zoberú vám reč a len sa budete kochať pohľadom. Najkrajšie vodopády sveta vytvárajú tak nádherné scenérie, že je aj zbytočný komentár. Stačí sa len kochať tou nádherou.

Voda má vraj magické účinky. A niečo pravdy na tom asi bude. Veď si len spomeňte na ten kľud a pohodu, keď ležíte na pláži alebo niekde pri jazere. Tak ako dokáže ukľudňovať, dokáže aj ničiť. Najmä však tvoriť. Dôkazom toho, že voda je ozajstný umelec, je aj týchto pätnásť vodopádov. Opisovať ich inak, ako slovom nádhera, je zbytočné. Ostatne posúďte vy! Vodopády sme pozbierali v viacerých kútov sveta. Avšak viackrát sme sa vrátili na Island. Nie nadarmo sa hovorí, že je krajinou vodopádov.

Ak ste si mysleli, že tie najkrajšie sú zároveň aj najznámejšie vyvedieme vás z omylu. O Viktóriinych alebo Niagárskych ste určite počuli. Ale čo tak Seljalandsfoss, Gullfoss, či Detian? Vodopády sú nedocenené skryté poklady prírody a rozhodne sa im oplatí venovať viac pozornosti. Či už ste fotograf, vyznavač extrémnych športov alebo si len chcete užiť estetický orgazmus. Ktorý je podľa vás najkrajší?

Vodopády Detian, Vietnam, výška: 60 m

Vodopády Kaieteur, Guyana, výška: 225 m

Yosemitské vodopády, California, výška: 739 m

Angelov vodopád, Venezuela, výška: 979 m

Seljalandsfoss, Island, výška: 61 m Najkrajšie vodopády sveta

Najkrajšie vodopády sveta

Vodopády Rhine, Švajčiarsko, výška: 23 m

Najkrajšie vodopády sveta

Vodopády Jog, India, výška: 253 m Najkrajšie vodopády sveta

Plitvické vodopády, Chorvátsko, výška: 77 m

Viktóriine vodopády, Zambia, výška: 108 m

Gullfoss, Island, výška: 32 m krásny svet

Vodopády Iguazu, Argentína, výška: 82 m cestujte

Niagárske vodopády, New York, výška: 51 m voda

Dettifoss, Island, výška: 43 m vodopády

Najkrajšie vodopády sveta

Vodopády Sutherland, Nový Zéland, výška: 248 m skúter

Skogafoss, Island, výška: 60 m automobil

zdroj: cntraveler.com foto: youtube.com, wondermondo.com, toonts.com, wikipedia.org, travelemissary.com, nishanthkumar.wordpress.com, boomsbeat.com, lotuscarrental.is, travellerzone.xyz, youramazingplaces.com, tourist-destinations.net, hqworld.net, reddit.com,

Komentáre

komentáre

About Author

Rád objavujem nové miesta, krajiny. Život je najkrajší, keď odchádzam. Keď som na ceste späť? Radšej premýšľam na ďalším odchodom.

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku