Najkrajšie miesta sveta

0

Naša Zem je veľká, krásna a ponúka mnoho miest, ktoré Vám svojim čarom vyrazia dych. Hľadáte aj Vy nejaké nádherné miesto na našej planéte, ktoré Vás osloví svojou krásou a čistotou? Tak čítajte ďalej a pozrite sa s nami na niekoľko miest, kde by najradšej šiel hádam každý!

Ryžové terasy vo Vietname

Tieto terasy sú naozaj fascinujúce a je možné ich nájsť po celej juhovýchodnej Ázii. Pestovanie ryže vyžaduje plochý povrch a veľa vody. Úžasné je, že tieto polia nie sú len užitočné, ale aj nádherné na pozeranie sa! Je to poľnohospodárstvo v celej svojej kráse.

RyżovÚ terasy Vietnam

Hampi

Nachádza sa v severnom štáte Karnataka v Indii. Hampi predstavuje bývalé hlavné mesto ríše Vijayanagara, ktorá bola pri moci niekoľko rokov od 14. storočia. Uhrančivé, rozpadajúce sa zvyšky chrámov, palácov, vodných stavieb, starobylé uličky trhu, kráľovské pavilóny, vojenské pevnosti a obecné budovy patria medzi viac ako 500 pamiatok roztrúsených uprostred divokej krajiny. Nachádzajú sa tam tiež obrie balvany, palmové háje, banánové plantáže či ryžové polia. Neodbytne krásna zrúcanina sa rozkladá na ploche takmer 10 štvorcových míľ.

Hampi

Salar de Uyuni

Toto miesto v juhozápadnej Bolívii drží rekord ako najväčšie soľné miesto na celom svete. Podľa zistení zmeny nadmorskej výšky v rámci celej oblasti boli menšie ako 1 meter. Je to najplochejšie miesto na Zemi a tak je neuveriteľné úžasné, že tam môžete vidieť zakrivenie Zeme. Netreba hádam dodávať, že toto miesto by mohlo byť považované za zrkadlo planéty – miesto medzi nebom a zemou a miesto závratných ilúzií.

Sala de Uyuni

Pamukkale

17 prameňov horúcej vody, ktoré vypĺňajú travertínové terasy Pamukkale v juhozápadnom Turecku poskytujú upokojujúcu minerálnu vodu pre kúpajúcich už po tisíce rokov. Ale keď sa na to pozrieme z geologického hľadiska, je fascinujúce ako je kalcit obklopený vodou a ako sa nádherne prelieva cez okraj bazéna. Výsledkom je rozsiahly útes, ktorý v bielych šumivých kaskádach vytvorí akoby skamenené vodopády, ktoré vyzerajú ako z čerstvo vykúzlenej rozprávky. Toto miesto bolo domovom starovekého grécko-rímskeho mesta Hierapolis, ktoré bolo na vrchu „bavlnového zámku“ – a to znamená Pamukkale v turečtine.

Severné svetlá, Nórsko

Aj keď je možné, aby ste boli svedkami bláznivo krásneho javu ako je polárna žiara kdekoľvek na severe, to nášho zoznamu zaraďujeme práve Nórsko. Prečo? Pretože je to jednoducho Nórsko. A pretože sa ta nachádzajú fjordy, ostrovy, ľadovce a ľadové medvede. A tiež preto, že Nórsko je obzvlášť nádherné miesto, kde môžete vidieť magickú svetelnú show, ktorá nastane, keď sa vysoko nabité elektróny zo slnečného vetra stretnú s prvkami v zemskej atmosfére v duchu magnetickej sily jadra planéty.

Komentáre

komentáre

About Author

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku