Najinteligentnejšie krajiny Ázie

0

Aké sú to faktory, ktoré prispeli k vysokému IQ ázijských krajín? Sú Aziati prirodzene múdrejší ako my alebo je v tejto oblasti niečo, čo dopomáha k plodeniu géniov? Sú jednoducho šikovným národom alebo sa za tým skrýva niečo iné? Jednou z možných odpovedí na tieto otázky môže byť vzdelanie, ktoré je dôvodom, prečo tento zoznam najinteligentnejších ázijských krajín vyzerá práve takto. Prečítajte si, ktoré sú najinteligentnejšie krajiny Ázie.

Brunej

Priemerné IQ krajiny – 91
Jedna z najbohatších ázijských krajín je dôkazom toho, že odstránenie chudoby je istým spôsobom, ktorý dopomáha k zvýšeniu vzdelanostnej úrovne a následne k inteligentnejšiemu obyvateľstvu.

Malajzia

Priemerné IQ krajiny – 92
Aj keď Malajzia nie je na rovnakej úrovni ako jej sused Singapur, v tomto zozname inteligentných krajín sa umiestnila pomerne vysoko.

Vietnam

Priemerné IQ krajiny – 94
Po skončení katastrofálnej vojny so Spojenými Štátmi sa Vietnam začal znova obnovovať. Veľký dôraz sa kládol na vzdelanie a súdiac podľa umiestnenia krajiny v tomto zozname sa tento úmysel vyplatil.

Kazachstan

Priemerné IQ krajiny – 94
Bývala sovietska republika získala svoj prospech vďaka ľahko dostupnému vzdelaniu na všetkých úrovniach a vysokým príjmom z bohatých zásob ropy a plynu.

Izrael

Priemerné IQ krajiny – 95
Izrael sa síce v zoznamoch nevyskytuje veľmi často, ale v tomto dnešnom zozname najinteligentnejších krajín si svoje miesto určite zaslúži.

Čína

Priemerné IQ krajiny – 100
Na piatom mieste sa v našom zozname umiestnila Čína. Táto krajina nie je len hospodárskou mocnosťou, ale rovnako investuje aj do vzdelávacej reformy. Skvelým príkladom sú študenti zo Šanghaja, ktorí sú absolútnymi víťazmi testovania PISA z roku 2012.

Mongolsko

Priemerné IQ krajiny – 101
Nedávne genealogické štúdie ukázali, že jeden z 200 súčasne žijúcich ľudí na planéte je priamym potomkom Čingischána – významného mongolského dobyvateľa. Možno aj vďaka jeho chytrým génom sa Mongolsko v našom zozname umiestnilo na štvrtom mieste.

Japonsko

Priemerné IQ krajiny – 105
Japonsko je ázijským zázrakom, ktorý absolvoval cestu do pekla a späť v krátkom rozpätí štyridsiatich rokov. Iba chytrí ľudia totiž dokážu kompletne obnoviť krajinu z popolov druhej svetovej vojny na hospodárskeho obra, akým je Japonsko dnes.

Južná Kórea

Priemerné IQ krajiny – 106
Ďalšou vysoko postavenou ekonomickou mocnosťou, ktorá si uvedomuje význam vzdelania, je Južná Kórea, ktorá sa môže pochváliť 106 bodovým IQ.

Singapur

Priemerné IQ krajiny – 108
Len dva body chýbajú Singapuru k tomu, aby bolo priemerné IQ krajiny považované za nadpriemernú inteligenciu (za nadpriemer sa považuje IQ nad 110). Aj napriek tomu sú však Singapurčania nesmierne inteligentní a v našom zozname si bezprostredne zaslúžia prvé miesto.

Komentáre

komentáre

About Author

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku