Miesta s najlepšou klímou na svete

0

Počasie je jednou zo základných podmienok pohodlného žitia v krajine. Aj keď každá krajina sveta má svoje kvality a prednosti, nižšie uvedeným krajinám s najlepšou klímou na svete môžeme ticho závidieť pretože miestni obyvatelia majú pokojný život a nemusia zápasiť s každodennými nástrahami počasia. Tak čo, už tušíte, o ktorých krajinách hovoríme?

Argentína

Počasia v Argentíne dokáže byť celkom rozdielne a môžete tam nájsť aj miesta, kde teploty rapídne klesajú. Avšak tie najzaľudnenejšie oblasti sa v zásade nachádzajú v miernom podnebí. Cyuo, Pampas a Sierra Pampeanas sú práve tými bodmi s miernymi a príjemnými podmienkami.

Mexiko

Zima je v severných častiach Mexika trochu chladnejšia, no v tých južných regiónoch sa udržiava stále, príjemné počasie. Každý, kto navštívil Mexiko, by chválil jeho decentné klimatické podmienky.

Mexiko

Taliansko

Čo môže byť lepšie ako život pod toskánskym slnkom? Miesta nachádzajúce sa pozdĺž pobrežia Talianska si užívajú typickú stredozemskú klímu. Vďaka miernym zimám a suchým, teplým letám v tejto krajine nikdy nezažijete žiadne extrémy. Teploty v zime iba málokedy klesnú pod 0 stupňov Celzia a teploty v lete sa pohybujú medzi príjemnými 20 až 30 stupňami Celzia.

Taliansko

Nový Zéland

Nový Zéland si užíva prímorskú miernu klímu so zriedkavým alebo dokonca žiadnym snehom na severných ostrovoch. Južné ostrovy majú svoju snehovú sezónu na začiatku júla, kedy je typicky chladno a zamračene.

Nov├Ż Z├ęland

Ekvádor

V krajine nachádzajúcej sa okolo rovníka je klíma, ktorá sa od regiónu k regiónu líši. Niekde je subtropická, inde zase mierna, no celková klíma v Ekvádore je veľmi príjemná.

Ekvádor

Cyprus

Východo-stredozemský ostrov má klímu, ktorá je zmesou subtropickej, stredozemskej a polosuchej klímy. Čas denného svetla je v zime 5-6 hodín, no počas leta je to až 12-13 hodín, čo je viac, ako majú niektoré mestá v severnej Európe.

Cyprus

Španielsko

Severná polovica krajiny má oceánsku klímu, ktorá sa rozprestiera po regiónoch Kantábria, Astúria a Galícia. Táto klíma ovplyvňovaná oceánom je veľmi príjemná.

Španielsko

Portugalsko

Táto západoeurópska krajina hraničí s Atlantickým oceánom, no jej klíma má prevažne stredozemský charakter.

Portugalsko

Uruguaj

Krajina nachádzajúca sa v miernej oblasti si stabilnú klímu užíva po celý rok. Uruguajské počasie je perfektného pre každého, kto dokáže zvládnuť trochu vlhkosti.

Uruguaj

Francúzsko

Francúzsko má štyri hlavné podnebné zóny, no každá z nich je príjemná a posiata množstvom vinohradov a oceánov.

Franc├║zsko

Malta

Subtropický stredozemský ostrov má nádherné teplé letá a pokojné zimy s dažďami, ktoré sa vyskytujú iba v zime. Miestne letá sú skôr suché, než vlhké. So svojou príjemnou náturou, ktorá by mala sadnúť každému, je Malta miesto s najlepšou klímou na svete.

Malta

Komentáre

komentáre

About Author

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku