Lyžovačky autobusom Slovak Lines na Stuhlecku sú čoraz obľúbenejšie

0

Výborné podmienky na lyžovanie, bežkovanie či pestrá ponuka osvedčených služieb lákajú do rakúskeho strediska Stuhleck mnohých obyvateľov Bratislavy a okolia. Slovak Lines opäť priniesol obľúbenú zimnú ponuku, ktorej súčasťou je autobusový lístok, a to spolu s lyžiarsky skipassom za zvýhodnenú cenu.

Autobusy Slovak Lines vozia lyžiarov do Rakúska od druhej polovice decembra každú sobotu, nedeľu, vo sviatočné dni a počas prázdnin, až pokiaľ budú vhodné lyžiarske podmienky. Cestovné lístky vrátane skipasu sa dajú zakúpiť pohodlne a rýchlo na webe slovaklines.sk. Rovnako je pre cestujúcich dostupný nákup v pokladniach na autobusovej stanici Mlynské nivy, odkiaľ z nástupišťa č. 13 premávajú „lyžovačkové“ spoje.

slovak lines

Podrobné informácie

Autobusy odchádzajú z AS Mlynské nivy o siedmej hodine ráno a približne za dve hodiny vystupujete už priamo pod lyžiarskym svahom. Skipasy rozdáva vyškolený vodič autobusu, ktorý zároveň lyžiarom ochotne poradí a poskytne praktické informácie.

„Výhodou autobusovej lyžovačky je, že v čase obeda sa môžete prísť do autobusu prezliecť, najesť, napiť, oddýchnuť si a potom sa vrátiť na svah,“ vysvetľuje generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský. Overený slovenský dopravca nezabúda ani bežkárov alebo na záujemcov o prechádzky po zasneženej krajine. Pre nich sú v ponuke lístky na autobus bez skipasu.

slovak lines

Lyžiarske stredisko Stuhleck, ktoré je najväčším na východe Rakúska, určite nikoho nesklame. Zjazdovky sú zasnežené a upravené, rady na lanovky či vleky ubiehajú rýchlo a každý má dostatočný priestor pre lyžovanie. Na Stuhlecku môžete využiť aj sánkarskú dráhu či snowtubing, ale aj služby lyžiarskej školy, požičovne lyží, reštaurácie či rýchle občerstvenia. Odporúčame navštíviť panoramatickú reštauráciu W11, ktorá sa nachádza v hornej stanici lanovky. Okrem obrovských porcií jedla a príjemného personálu na vás iste urobí dojem nádherný výhľad na celé okolie. Bližšie informácie o lyžiarskom stredisku ako aj o snehových podmienkach nájdete na www.stuhleck.at, a to aj v slovenčine. Autobus naspäť do Bratislavy odchádza o 16:30 hod.

„Spájanie Slovenska s regiónmi rakúskych susedov pokladáme za našu domácu úlohu. Celoročne prevádzkujeme osvedčenú linku do Viedne a na letisko Schwechat, ktorá premáva každý deň, každú hodinu z autobusovej stanice Mlynské nivy,“ popisuje P. Sádovský.

slovak lines

Autobusové spoje Slovak Lines premávajúce do Rakúska:

  • Linka Bratislava – Schwechat – Viedeň (20-krát denne v oboch smeroch)
  • Lyžovačky v rakúskom stredisku Stuhleck
  • Pravidelná linka do prihraničnej obce Hainburg
  • Zimné sezónne linky na vianočné trhy na zámku Schloss Hof a do nákupného centra Parndorf
  • Letná linka za nákupmi a oddychom do Parndorfu a k Neziderskému jazeru

Slovak Lines patrí k najvýznamnejším poskytovateľom verejnej autobusovej dopravy na Slovensku. Zabezpečuje pravidelnú dopravu (prímestskú, diaľkovú, medzinárodnú), zájazdovú a osobitnú dopravu. Slovak Lines je členom medzinárodného združenia dopravcov Eurolines, ktoré spája viac ako 30 európskych autobusových dopravcov. Slovak Lines (predtým pôsobiaci pod názvom SAD Bratislava) prevádzkuje autobusovú linku Bratislava – Viedeň už vyše 50 rokov.

 

Pre viac informácií: Mgr. Eva Vozárová, hovorkyňa Slovak Lines, a. s.

tel.: +421 2 5542 1185,   m.t.: +421 907 670 780,

e -mail: evozarova@slovaklines.sk

Komentáre

komentáre

About Author

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku