Luxusné nákupné destinácie, kam sa aspoň raz za život musíte pozrieť

0

Pre mnohých ľudí je nakupovanie istou formou terapie. Niektorých z  nás jednoducho poteší, ak si môžeme kúpiť niečo nové. Či už je to nejaký suvenír, kniha alebo oblečenie. Na svete však existujú nákupné destinácie, na ktorých si nákup môžu dovoliť len tí najbohatší. Tušíte, o  ktorých miestach hovoríme? Ak nie, čítajte ďalej!

Grafton Street, Dublin, Írsko

Grafton Street v  Dubline síce nie je takou bohatou ulicou ako niektorí z  jej celosvetových konkurentov, ale svojim kupujúcim ponúka bohatý mestský pôvab a  nachádza sa na nej množstvo obchodov s  tými najlepšími značkami. Dokonca aj z  hudobníkov, ktorí začínali pouličným spevom na tejto ulici, sa napokon stali hviezdy s  úspešnými hitmi. V  roku 2008 bola Grafton Street vymenovaná za piatu najdrahšiu nákupnú ulicu sveta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bond Street, Londýn, Anglicko

Ak svoju návštevu Londýna chcete stráviť v  prepychu, zamierte na Bond Street, ktorá je už od 18. storočia cieľovým miestom pre bohatých a  slávnych. Od ohromne drahých a  pútavých šperkov až po špičkovo zariadené interiéry – táto módna oblasť Londýna má k  dispozícii úplne všetko, samozrejme, ak máte na účte dostatok peňazí. Niektoré z  najznámejších anglických hotelov sídlia práve na tejto ulici a  v  jej okolí – sú to napr. Dorchester či Ritz a  Claridge‘s.

Seen from Piccadilly.

Seen from Piccadilly.

Causeway Bay, Hongkong, Čína

Srdce hongkonskej nákupnej scény sa uvádza ako druhé najdrahšie maloobchodné miesto na svete – predbehla ju už len Piata Avenue v  New Yorku. K  tomuto statusu prispelo aj nové nákupné centrum otvorené v  roku 2012, ktoré má veľkosť dvanástich futbalových ihrísk. Okrem tohto centra sa na ulici nachádza množstvo obchodov a  butikov, ktoré ponúkajú všetko od výmyslu sveta.

Causeway Bay

Fifth (piata) Avenue, New York, USA

New York je vo všeobecnosti považovaný za nákupný raj a  na ulici Fifth Avenue svoje peniaze miniete závratnou rýchlosťou. V  tejto časti centrálneho Manhattanu sídlia niektoré z  najslávnejších značiek ako Giorgio Armani, Gucci, Louis Vuitton či Prada. Po nákupoch môžete zrelaxovať a  odpočinúť si v  jednom z  barov alebo reštaurácií. Ak ešte máte dostatok energie, môžete sa vyšplhať na Empire State Building a  slávne „Veľké jablko“ vám bude ležať pri nohách.

Fifth Avenue

Champs-Élysées, Paríž, Francúzsko

V  meste lásky sa môžete dať ľahko zviesť tým, že budete prechádzať okolo niektorých obchodov lemujúcich pravdepodobne jednu z  najznámejších ulíc na svete. Či už na Champs-Elysées budete nakupovať, jesť alebo spať, môžete očakávať, že za túto výsadu si poriadne zaplatíte. Na tejto ulici nájdete aj špecializovaných výrobcov hodín ako napr. Cartier. Toto prestížne parížske miesto sa nachádza len na skok od Víťazného oblúka a  prakticky od všetkých významných atrakcií.

Champs-├ëlys├ęes

Komentáre

komentáre

About Author

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku