Krajiny s najtvrdšími drogovými zákonmi

0

V nasledujúcich krajinách, ktoré majú najtvrdšie drogové zákony na svete, nenájdete po drogách ani stopy. Hoci sa mnohí zhodujú, že existujú aj závažnejšie problémy ako tie drogové, kriminalita spojená s drogami je v mnohých krajinách stále veľkým problémom. Drogy totiž môžu spôsobovať závislosť, ktorá môže viesť k zneužívaniu, spomínanej kriminalite či smrti. A práve z tohto dôvodu sa niektoré krajiny rozhodli venovať drogám zvýšenú pozornosť. Užívatelia drog a díleri by si v nasledujúcich krajinách mali dávať extra pozor, aby sa nedostali do zbytočných problémov. Tieto krajiny totiž nemajú len prísne zákony, ale všetkých drogových páchateľov môžu potrestať väzením, mučením či dokonca popravou. Nasledujúce krajiny sú uvedené podľa závažnosti trestu, ktorý tam môžete dostať. Mimo nebezpečenstva nie sú ani cudzinci. Zaujíma Vás, o ktorých krajinách hovoríme? Pozrime sa teda spoločne na svetové krajiny, ktoré majú tie najtvrdšie drogové zákony.

10. Švédsko

Švédsko v posledných rokoch prejavilo voči drogám silný odpor. Po tom, čo sa v krajine zlegalizoval metamfetamín, prípady závislosti v priebehu dvoch rokov prudko vzrástli. Práve to Švédsko viedlo k tomu, aby boli všetky formy drog zakázané. Navyše polícia dostala právomoc pre vyhľadávanie, chytanie a trestanie drogových užívateľov.

9. Japonsko

Japonské zákony sú taktiež veľmi prísne pretože majú konkrétny zoznam zakázaných drog – vrátane ich výroby či používania. Drogy, o ktorých je známe, že spôsobujú vážnu závislosť, sú nezákonné. Táto krajina má pre všetky drogy nulovú toleranciu – dokonca aj keď ste v bare, kedykoľvek môžete byť náhodne otestovaný. Pred návštevou tejto krajiny by ste mali vedieť o drogách, ktoré tu nie sú legálne – dokonca aj niektoré lieky na predpis sú zaradené v zozname zákazov.

Japonsko

8. Spojené arabské emiráty

SAE je známa ako krajina, ktorá má prísne zákony – a to najmä vtedy, keď ide o tradície a náboženstvo. Zákony o drogách sú ešte prísnejšie a akákoľvek ich stopa je v krajine ilegálna. Každý, kto drogy pašuje, používa, predáva alebo vyrába, podlieha trestu.

Spojen+ę arabsk+ę emir+íty

7. Indonézia

Každý, kto bude v tejto krajine pristihnutý pri používaní drog, bude uväznený na 10 až 15 rokov – a je úplne jedno, či ste cudzí alebo miestny. Drogoví díleri často dostávajú trest smrti – najhoršie, čo môžu díleri a páchatelia dostať, je trest smrti cez popravnú čatu.

Indon+ęzia

6. Čína

Pokiaľ ide o spáchanie akejkoľvek trestnej činnosti, Čína je jednou z najdesivejších krajín – a to najmä vtedy, keď ide o používanie a zneužívanie drog. Čína bola známa ako jedna z krajín, ktorá najviac vykonáva popravy. Mnohí tiež veria, že čísla, ktoré sú zverejňované, nie sú ďaleko od pravdy. Prichytenie pri čine môže v tejto krajine predstavovať odňatie slobody alebo popravu.

5. Malajzia

Pokiaľ ide o drogy, Malajzia má nulovú toleranciu. Len malé množstvo chytených drog Vás môže doviesť k tomu, aby ste sa stali priekupníkom a zaplatili tak poriadne mastnú pokutu. Spolu s dlhodobým uväznením v preplnených väzniciach so zlými podmienkami to pre niekoho môže byť skutočné peklo.

4. Singapur

V krajinách ako Singapur je disciplína mimoriadne dôležitá. To, čo je v niektorých krajinách považované za malý trestný čin, je v Singapure závažné. V krajine už bolo chytených množstvo miestnych či cudzincov a Singapur je známy tým, že do väzenia Vás posadí bez akýchkoľvek výčitiek. Hovorí sa, že aj v týchto moderných časoch používa Singapur trstenicu – veľa z toho však zostáva iba klebetou.

3. Vietnam

Aj keď Vám Vietnam pri chytení nemusí hneď uložiť trest odňatia slobody alebo popravu, budete musieť čeliť oveľa krutejšiemu trestu. Obvinení páchatelia totiž budú nútení ísť do rehabilitačných centier, ktoré sú známe pre svoje porušovanie ľudských práv. Je preto pravdepodobné, že páchatelia v týchto centrách zažijú mučenie, nútené práce a drsné podmienky.

Vietnam

2. Saudská Arábia

Okrem bežného uväznenia sa drogoví páchatelia v Saudskej Arábii môžu ocitnúť na rovnakom mieste ako vrahovia či násilníci. Najčastejším trestom je verejné bičovanie, no tým najhorším je verejné zoťatie hlavy.

1. Irán

Každý, kto prežil trest v Iráne, má veľa čo ľutovať. Táto krajina v minulosti chytila tisíce priekupníkov – to je len dôkazom toho, prečo je krajina v drogovej problematike taká prísna. Iba malé množstvo chytených drog Vás môže doviesť k 70 ranám bičom.

Komentáre

komentáre

About Author

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku