Kam cestovať v zime za slnkom?

0

Milujete leto a  neznášate zimu? Nebaví vás chladné počasie a  namiesto snehu by ste radšej uvítali teplé lúče slnka? Ak vám počas zimy slnko chýba, máte možnosť navštíviť hociktorú zo svetových destinácií, kde vás slnko bude hriať po celý čas! Pozrite sa spoločne s  nami na tie najlepšie miesta, kam počas zimy môžete za slnkom vycestovať.

Mexiko

Kedy ísť? November – Marec (Atlantické pobrežie), December – Apríl (Tichooceánske pobrežie)
Yucatánsky polostrov v  Mexiku ponúka úžasný mix stredovekých a  súčasných kultúr. Plávajte v  tyrkysových vodách, objavujte veľkolepé chrámy a  oddychujte na pláži v  meste Tulum. Ak to zmiešate s  koloniálnou Méridou a  ubytujete sa v nádhernej haciende na Mayskej riviére, o  nezabudnuteľnú dovolenku máte postarané!
Na druhej strane Mexika nájdete tichooceánske pobrežie, ktoré je skôr vhodné pre dobrodruhov milujúcich surfovanie. Ubytujte sa na v  rybárskom mestečku Sayulita na okraji dažďového pralesa a  objavujte nespútané krásy miestnych pláží a  vôd.

Mexiko

Maldivy

Kedy ísť? December – Apríl
Na navštívenie Maldív neexistuje žiadne zlé obdobie. Sú to jednoducho malé nádherné ostrovy a  je len na vás čo si vyberiete. Nachádza sa tam totiž množstvo pláží a  taktiež veľa miest pre dobrodruhov. Dokonca aj ľudia, ktorí si myslia, že by sa na Maldivách nudili, začnú toto miesto milovať.

Maldivy

Vietnam

Kedy ísť? November – Február
Vietnam môže byť jednou z  najfascinujúcejších, najkrajších a  najočarujúcejších krajín, aké kedy navštívite. Hočiminovo mesto (do roku 1975 Saigon) je nádherné koloniálne mesto, ktoré ponúka jeden z  najlepších potravinárskych zážitkov! A  pobrežie Vietnamu – oh, to pobrežie! Jedinečné pláže, nedotknuté krásy, malé ostrovčeky a  tajomné zálivy, ktoré možno preskúmať loďkou. Aj keď bezstarostnosť a  luxus môžeme vo Vietname nájsť všade, stále je to miesto, ktoré v  sebe skrýva niečo tajomné.

Vietnam

Cyprus

Kedy ísť? Marec – Máj, November – December
Východné Stredozemné more obmývajúce Cyprus je v  zime možno trochu chladné, ale tento ostrov má dostatok slnka po celý rok a  tak je tu dosť veľká šanca, že aj v  tých najchladnejších mesiacoch sa po Cypre budete premávať v  krátkom tričku a  šortkách. Od marca začínajú na ostrove kvitnúť kvety a  v  tomto období tam len sotva nájdete iného návštevníka. A  čo je ešte lepšie – Cyprus je len na skok od nás! Nedajte sa odradiť nedávnymi finančnými problémami ostrova – kvôli tejto ekonomickej situácii sú turisti ešte viac vítaní!

Cyprus

Bora Bora, Tahiti & Francúzska Polynézia

Kedy ísť? Po celý rok (marec je však na Tahiti obzvlášť daždivý)
Francúzska Polynézia je od našich pomerov geograficky aj duševne vzdialená tak veľmi ako sa len dá. Toto súostrovie sa skladá z  viac ako 100 malých ostrovov nachádzajúcich sa v  južnom Tichom oceáne, pričom tie najznámejšie z  nich sú Bora Bora a  Tahiti. Nádherné útesy, tyrkysové vody, voňavé kvety a  všetko v  jasných a  žiarivých farbách – to je svet Francúzskej Polynézie.

Bora Bora

Kanárske ostrovy

Kedy ísť? Po celý rok
Na Kanárskych ostrovoch je leto stále a  miestne teploty v  priemere nikdy neklesnú pod 20 stupňov Celzia. Okrem dobre známych destinácií ako Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventura či Lanzarote sa v  tomto súostroví nachádzajú aj tri menšie ostrovy, ktoré sú navštevované pomenej – La Palma, El Hierro a La Gomera. Pre turistov nie sú primárnou cieľovou destináciou a  tak vytvárajú zaujímavé prostredie pre tajomné objavy pod zimným slnkom.

Komentáre

komentáre

About Author

Človek, ktorý rád cestuje a spoznáva krásy sveta. Je zakladateľom portálu o cestovaní www.dobrodruh.sk

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku