Hľadáte lacný last minute? Vyskúšajte Sardíniu

0

Nájsť lacný a pritom časovo vyhovujúci last minute dá zabrať nielen jednému členovi rodiny. Ak nechcete, aby vám niekto vyfúkol lacnú last minute dovolenku, zapojte všetkých členov rodiny do hľadania a vyberajte pre vás tej najvýhodnejší.
Možno vás zaujme práve dovolenka na ostrove Sardínia. Čo môže vášnivého turistu a dovolenkára zaujať na tomto krásnom ostrove neďaleko Talianska?
Zaujať vás môže jej dlhokánske pobrežie – merá vyše 1800 metrov a ak by ste ho chceli prejsť celé, trvalo by vám to celú dovolenku.
Nájsť ju môžete neďaleko Talianska a francúzskeho ostrova Korzika. S Korzikou ju spája významná úžina nazývaná Bocche di Bonifacio. Ak by ste si mali vyberať miesto na ostrove Sardínia, skôr by vás zaujala severnejšia časť ostrova. Je bohatšia nielen na historické pamiatky, ale aj na krásne prírodné úkazy. Zájsť si môžete na pláž Alghero, na ktorej svieti slnko zhruba až 222 krát ročne. Na Sardínii vás nemôže prekvapiť nepriaznivé počasie tak ako napríklad v Chorvátsku alebo na Francúzskej riviére.
Okrem pláže Alghero vás môže zaujať aj potápačský raj Costa Paradiso. Ak nemáte potápačský preukaz, vyskúšajte si aspoň šnorchlovanie. Dno tohto podmorského úseku býva zradné a práve preto ak sa hladina mora dvíha, radšej neriskujte a pozrite si tento prekrásny skalnatý úkaz nad spomínanou plážou radšej z bezpečnej vzdialenosti.
Vychutnajte si aj dedinku Badesi alebo zavítajte na najsevernejší cíp sardínskeho pobrežia Stintino. Nachádza sa tam typicky sardínska rybárska dedinka. Vezmite si na seba jemné šaty a vychutnávajte si krásy Sardínie. Nezabudnite fotoaparát!

Do zoznamu miest, ktoré by ste mohli navštíviť, si napíšte tieto:
• Súostrovie La Maddalena,
• Stintino
• Costa Paradiso
• Capo Caccia

Komentáre

komentáre

About Author

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku