Francúzske Bordeaux alebo prečo navštíviť toto krásne mesto

0

Staré budovy, pokojné ulice a  príjemná atmosféra – presne takéto je mesto na juhozápade Francúzska s  názvom Bordeaux. Toto mesto má veľa čo ponúknuť – je v  ňom množstvo parížskej elegancie, avšak za polovičné ceny. Zvyknú ho nazývať aj ako „Prístav Mesiaca“ a  my vám dnes ponúkame zoznam toho najlepšieho alebo inak povedané – prečo sa toto mesto oplatí navštíviť.

Div sveta

Victor Hugo, autor Les Miserables, bol týmto mestom naozaj fascinovaný a  tak o  ňom povedal: „Predstavte si Versailles, pridajte k  tomu Antverpy a  vznikne vám Bordeaux“. V  súčasnosti má toto mesto už množstvo ocenení za mimoriadnu architektonickú jednotu. Jeho staré mesto je tak krásne, že sa UNESCO rozhodlo zaradiť ho medzi svetové dedičstvo. Do tohto zoznamu sú zapísané aj tri miestne kostoly.

bordeaux (15)

Ochutnávka skvelého vína

Jednoduchým spôsobom, ako preniknúť do často zložitého sveta vína, je ísť na denný výlet do viníc. Tieto výlety ponúkajú takmer všetky cestovné kancelárie. Najbližšími vinicami pri meste Bordeaux sú vinica Sauternes a  vinica Graves. Na každom takomto mieste vás ponúknu lahodným a  jedinečným vínom.

Pivničný trh

V  prípade, že doma nemáte dostatočne vybavenú pivnicu na skladovanie vína, vieme o  jednom ideálnom mieste, kde si ho môžete uskladniť. Takéto masívne skladovacie priestory s  názvom Millesima nájdete v  starom Bordeaux. Nachádza sa tam asi 2,5 milióna fliaš s  vínom, ktoré majú spolu hodnotu viac ako 100 miliónov eur. Ak si teda kúpite nejaké kvalitné víno a  nemáte ho kde uskladniť, Millesima vám s  tým veľmi rada pomôže. Ak máte naplánovanú nejakú oslavu alebo inú významnú udalosť, stačí, ak im dáte pár dní dopredu vedieť a  oni vám víno donesú. Je pre nich potešením ukazovať svoje pivnice návštevníkom.

Skvelé jedlo

Jedenie vonku na veľkom starom námestí je jedným z  najväčších potešení v  južnom Francúzsku. Jednou z  mnohých reštaurácií, ktoré sa oplatí navštíviť, je Cafe Francais, ktorá vám ponúka aj nádherný výhľad na významnú katedrálu Saint Andre. Skvelé jedlo, fantastické víno a  príjemná atmosféra mesta Bordeaux – dokonalý zážitok na celý život.

bordeaux (9)

Veľkolepý výhľad

Viete, kde sa vám naskytne najlepší pohľad na jedno z  najvýznamnejších svetových divadiel menom Grand Theatre Bordeaux? Z  prednej časti hotela Radisson Grand Hotel nachádzajúceho sa druhej strane Place de la Comedie. Tento hotel sa nachádza hneď vedľa Zlatého trojuholníka, najlepšej nákupnej oblasti mesta, ktorý je súčasťou Rue St Catherine, najdlhšej pešej ulici vo Francúzsku.

Objavovanie električkou

Nový električkový systém je skvelým spôsobom, ako môžete objavovať Bordeaux. Denný lístok za 4,10 € vám dáva neobmedzenú možnosť cestovania až do jednej rána. Cestou v  električke uvidíte množstvo významných budov, preslávenú Zrkadlovú fontánu či Operný dom.

Komentáre

komentáre

About Author

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku