Cenovo najdostupnejšie ázijské krajiny pre život

0

Množstvo ľudí cestuje a  sťahuje sa do cudziny. Dôvody môžu byť rôzne – záujem o  miestnu kultúru, lepšia pracovná príležitosť či dokonca nízke náklady na život. Peniaze, ktoré vám vo Vašom štáte na živobytie nestačia, môžu byť v  inej krajiny luxusom, za ktorý si kúpite všetko, o  čom ste kedy snívali. V  tejto oblasti je atraktívnym svetadielom práve Ázia a  to vďaka jej nízkym životným nákladom a  rôznorodej kultúre. Už ste niekedy rozmýšľali o  tom, že by ste presťahovali do jedného z  ázijských štátov? Ak nie, nasledujúce riadky možno zmenia Váš názor. Ak áno, nech sa páči, náš článok Vám už len pomôže vybrať si tú správnu krajinu.

Vietnam

Jednou z vecí, ktorá Vás do Vietnamu môže priťahovať viac v  porovnaní so susedným Thajskom, sú pomerne lacnejšie ceny za alkohol a  nočný život. Miestne ceny sa líšia, no vo všeobecnosti sú nízke. Musíte však byť opatrní pretože v  chudobou sužovaných oblastiach sa stále vyskytuje kriminalita.

Srí Lanka

Podobne, ako aj v  niektorých nižšie uvedených krajinách, aj inflácia v  Srí Lanke spôsobila menší nárast cien tovarov. Keby ste však žili v  oveľa drahších miestach sveta, tento nárast si pravdepodobne ani nevšimnete. O  miestnych životných nákladoch je známe, že sú nízke aj pre turistov.

Sr├ş Lanka

Arménsko

Náklady na živobytie môžu byť pre ľudí pracujúcich v  danej krajine trochu náročné, no v  porovnaní s  niektorými krajinami sveta sú stále pomerne nízke. Všimnúť si môžete aj to, že niektoré z  vymožeností Vašej krajiny nemusia existovať v  tej druhej. Doprava je zmiešaná a  dobrodružstvo a  chudoba sú taktiež pozoruhodné.

Arm├ęnsko

Indonézia

Život v  Indonézii je výrazne lacnejší ako turistický pobyt. Kým atrakcie a  hotely si udržujú pomerne vysoké ceny, tovary a  životné náklady sú stále jednými z  najlacnejších v  juhovýchodnej Ázii.

Indon├ęzia

Sýria

Náklady na živobytie sú v  Sýrii stále nízke a  to najmä kvôli tomu, že v  súčasnej situácii táto krajina nie je populárnym turistickým miestom. Problém terorizmu v  krajine stále pokračuje a  mnohí sa do Sýrie boja vycestovať zo strachu z  unesenia alebo zabitia. Kvôli tomuto problému stúpajú aj ceny za potraviny.

S├Żria

Filipíny

Ďalšou obľúbenou destináciou v  juhovýchodnej Ázii sú Filipíny, ktoré za zváženie stoja aj vďaka rastúcemu rozvoju a  hospodárstvu. Opatrí však musíte byť stále pretože v  niektorých oblastiach je zločin pretrvávajúcim problémom.

Filip├şny

Bangladéš

Ďalšou krajinou s  nízkymi nákladmi na živobytie je Bangladéš. Avšak problémy ako napr. chudoba či zlé pracovné podmienky majú na túto krajinu stále negatívny vplyv.

Banglad├ę┼í

Gruzínsko

Mnoho ľudí o  tejto malej hornatej krajine ani netuší, no pre tých, ktorí hľadajú nádherné výhľady a  bohatú kultúru, je Gruzínsko skvelým cieľom. V  porovnaní s  väčšinou krajín je rozdielnosť gruzínskej kultúry obrovská – stále je však podobná s  tou arménskou.

Gruz├şnsko

Pakistan

Pakistan je jednou z  krajín, ktoré sa z  hľadiska cenovej dostupnosti umiestnili na vysokých priečkach natrvalo. Pokiaľ ide o  ceny, Pakistan patrí medzi najlepšie ázijské krajiny, avšak pokiaľ ide o  popularitu, množstvo krajín Pakistan predstihuje. Pre využitie nízkych cien však táto krajina môže byť skvelým miestom.

Pakistan

Nepál

Nepál poskytuje nízke ceny aj pre cestovateľov. Náklady na živobytie sú v  tejto krajine extrémne nízke a  život na nižšej úrovni je v  Nepále oveľa jednoduchší – správy totiž hovoria o  tom, že ľudia si môžu v  pohodlí žiť v  centre mesta za obyčajných 530€ na mesiac. Táto suma však už zahŕňa aj jedlo či zábavu.

Nepál

India

India je v  súčasnosti najlacnejším ázijským miestom pre život. Tento titul si India so sebou nesie už istý čas a  medzi jednotlivými indickými mestami nájdete len málo rozdielov. Nedávno sa v  tejto krajine uskutočnil veľký rozvoj, no chudoba stále zostáva veľkým problémom.

India

Komentáre

komentáre

About Author

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku