5 nezvyčajných hotelov sveta

0

Keď sa chystáte na dovolenku, zvyčajne si vyberáte aj hotel, v ktorom budete bývať. Väčšina z ich sú krásne, veľké budovy s pestrými službami personálu. Avšak nie všetky hotely sveta sú rovnaké. Ak Vás už omrzel stereotyp bežných hotelov, navštívte hotel, ktorý je oveľa originálnejší! Prinášame Vám niekoľko svetových hotelov, ktoré Vás svojou zvláštnosťou zaručene dostanú!

Hang Nga Hotel, Da Lat, Vietnam

Hang Nga Hotel (alebo tiež miestnymi obyvateľmi nazývaný „bláznivý dom“) je ukrytý vo vietnamskom horskom mestečku Da Lat. Tento hotel je považovaný za jeden z najneobvyklejších kusov architektúry vo Vietname, kde majú tendenciu nemať príliš nezvyčajné budovy. Nájdete tam náhodný výber izieb, ktoré spolu s mostom tvoria dokonalé bludisko rovno na mieste. V hoteli sa taktiež nachádzajú klietky s vtákmi, vytvorené pavučiny, obrovské zvieratá a ďalšie kuriozity, ktoré spolu tvoria rozprávkovú atmosféru tohto hotela.

Hang Nga hotel

Kapsula Hotel, Den Haag, Holandsko

Tieto svetlé oranžové pilulky sa nachádzajú v holandskom Haagu. Nie sú veľmi veľké – ponúkajú spacie vaky iba pre 3 osoby. Kapsula Hotel Vám ponúka základný balíček prežitia a lá James Bond. Nájdete tam aktualizovanú knižnicu so všetkými DVD Jamesa Bonda, šampanské a disko gule. Tí, ktorí sú náchylnejší k morským chorobám by do tohto hotela nemalí ísť – kapsuly sa totiž stále kývu.

V8 Hotel, Baden-Württemberg, Nemecko

V8 hotel je ideálnym miestom pre milovníkov áut. Nachádza sa na prvom letisku mesta. Tento výnimočný hotel ponúka izby s tematikou automobilov. Z pohodlnej postele môžete sledovať priestorové témy, ktoré vyzerajú buď ako pokračovanie cesty alebo ako auto. Po celom hoteli od máte k dispozícii široké spektrum suvenírov.

V8 Hotel im Meilenwerk Stuttgart auf dem Flugfeld Boeblingen.

Hotel de Glase (Ľadový hotel), Quebec, Kanada

Každý rok v decembri začínajú umelci budovať tento krásny a nezvyčajný hotel. Tento hotel je otvorený od 7. januára do 27. marca každý rok. Hotel si na jeho stavbu vyžaduje 400 ton ľadu a 12 000 ton snehu. Stojí to však za to – hotel je jedinečne prestavaný a prepracovaný každý rok. Všetko, čo v tomto hoteli uvidíte je z ľadu, vrátane krbu či pohárov, z ktorých pijete. Nachádzajú sa tu však vyhrievané toalety a vonkajšie vírivky. V hoteli sa taktiež nachádza svadobná kaplnka, ktorá sa umiestnila v rebríčku Top 10 najlepších miest pre svadbu.

Žirafí Zámok, Nairobi, Keňa

Tento zámok, resp. hotel bol postavený v roku 1932 mužom menom Sir David Ducan. Nachádza sa v meste Nairobi s výhľadom na Kilimandžáro. Rozprestiera sa na ploche 115 akrov. V roku 1984 bol tento zámok otvorený ako hotel. Žirafy, ktoré tam predtým žili boli po strate svojho prírodného prostredia odovzdané do vlastníctva, kde sa im teraz veľmi darí. Pobyt v tomto žirafom útočisku Vám umožňuje stretnúť sa so žirafou priamo vo Vašom okne, kde ju môžete kŕmiť aj fotiť.

Komentáre

komentáre

About Author

Pin It on Pinterest

Zdieľať túto stránku